Technika nunofilcowanie NUNO FELTING

16-04-2023

Dziś chcemy porozmawiać z Wami o technice nunofilcowania, która pozwala na stworzenie pięknych i unikalnych faktur. Nunofilcowanie to technika łączenia wełny z innymi materiałami, takimi jak jedwab, len czy bawełna, aby uzyskać tkaniny o różnorodnych fakturach i wzorach.

Proces ten polega na łączeniu delikatnych włókien wełny z materiałem nośnym za pomocą igły lub filcowania mokrego.

Nunofilcowanie umożliwia stworzenie tkanin o niepowtarzalnym charakterze i teksturze, co czyni je idealnymi na różnego rodzaju projekty, takie jak np. biżuteria, szaliki, torebki czy ubrania.

To jedna z najpiękniejszych technik filcowania, która pozwala na stworzenie wyjątkowych prac. Ograniczeniem może być tylko nasza fantazja. Jest to niezwykle rozpowszechniona technika na Całym Świecie. Dodanie jedwabiu lub innego materiału nośnego może pomóc w utrzymaniu kształtu tkaniny i zwiększyć jej trwałość. Włókna wełny w nunofilcowaniu pozostają na wierzchu tkaniny, co pozwala na tworzenie pięknych i fntazyjnych złożonych wzorów.

Włókna wełny australijskiej, ze względu na swoją doskonałą jakość, są idealnym materiałem do nunofilcowania. Kiedy łączymy je z jedwabiem, otrzymujemy tkaniny o wyjątkowej elegancji i delikatności. W naszej ofercie znajdziecie wełnę australijską 19 mic i jedwab 3.5 lub 5, które świetnie sprawdzą się w tej technice.